zbrojarz-mężczyzna-na-budowie

Zbrojarz, na czym polega jego praca?

O zawodzie zbrojarza słyszał niemal każdy, wszyscy wiedzą, że praca ta jest opłacalna, jednak nie każdy ma pojęcie, na czym polegają obowiązki zbrojarza. Sprawdź, czy jest to praca dla ciebie!

Zbrojarz – zakres obowiązków

Jaki jest zakres obowiązków zbrojarza? Czego wymaga się od osoby pracującej na tym stanowisku? Zbrojarz zajmuje się głównie montowaniem szkieletów zbrojeniowych, ale nie tylko! Na czym jeszcze polega ta praca? Budowa lub inne miejsce zatrudnienia, w charakterze zbrojarza, wymaga od pracownika, wywiązywania się z obowiązków, takich jak: 

  • Wykonywanie zbrojeń
  • Obsługa specjalistycznych urządzeń
  • Wykonywanie konstrukcji z żelbetonu
  • Układanie zbrojeń w szalunkach
  • Obróbka betonu ręczna, lub przy użyciu maszyny

Do wykonywania zawodu zbrojarza, niezbędne jest posiadanie odpowiednich kwalifikacji. Drugim warunkiem, jaki na;leży spełnić, by móc pracować, jako zbrojarz, jest przejście badań lekarskich. Dlaczego badania są tak ważne, by móc pracować, jako zbrojarz? Praca ta jest bardzo wymagająca. Zbrojarze często pracują na wysokości oraz w trudnych warunkach, dlatego do zostania zbrojarzem, wymagany jest bardzo dobry stan zdrowia. Z czym jeszcze wiąże się praca na budowie? Opinie o zawodzie zbrojarza są bardzo różne, doświadczeni fachowcy chwalą sobie jednak ten zawód, nie tylko za satysfakcję, jaką daje, ale też za wysokie zarobki. 

Ile zarabia zbrojarz? Praca na budowie

Każdy, kto staje przed wyborem swojej ścieżki zawodowej, chce, by zawód, który wybierze, zapewnił mu nie tylko stabilne zatrudnienie, ale też godziwe zarobki. Czy do takich zawodów należy zbrojarz? Praca na budowie jest bardzo wymagająca, jednak z całą pewnością opłacalna. Zarobki zbrojarza w Polsce, wynoszą średnio od trzech do nawet sześciu tysięcy. Stawki te są bardzo przyzwoite, zwłaszcza w zestawieniu z innymi stanowiskami w budowlance.

Sprawdź również: Spawacz, ślusarz, hydraulik – najbardziej opłacalne zawody

Jak zostać zbrojarzem? Szkoła i niezbędne kursy

W przeciwieństwie do innych zawodów zbrojarz jest o wiele bardziej wymagającym stanowiskiem. Właśnie dlatego osoby, które wiążą swoją przyszłość z tym zawodem, powinny zdecydować się na edukację w szkole zawodowej o profilu budowlanym. W szkole tej oprócz podstawowych pojęć związanych z budownictwem można nauczyć się również podstaw rysunku technicznego, który powinien znać każdy zbrojarz. Niestety, samo ukończenie szkoły, może okazać się niewystarczające dla przyszłego pracodawcy, dlatego od razu po zakończeniu edukacji, warto zająć się pogłębianiem kwalifikacji. 

Dodatkowe kursy dla zbrojarza, jakie wybrać? 

Na jakie kursy warto się zdecydować po ukończeniu szkoły zawodowej, by zyskać pewność, że szybko znajdziemy zatrudnienie w zawodzie zbrojarza? Możliwości edukacyjne dziś, są naprawdę wielkie. Specjalistyczne kursy organizuje sporo placówek, oferując jednocześnie niezwykle konkurencyjne ceny. Osoby, chcące podnieść swoje kwalifikacje i zwiększyć szanse na zyskanie stabilnego zatrudnienia w dobrej firmie, na stanowisku zbrojarza, mogą udać się między innymi na kurs maszynoznawstwa, kurs rysunku technicznego, czy też kurs materiałoznawstwa. Większość z tych kursów trwa zaledwie kilka dni, a ich ceny nie są wysokie, dlatego warto poświęcić na nie swój czas i środki pieniężne, by podnieść swoją wartość na rynku pracy

Może Cię zainteresować: Kursy i uprawnienia, które warto posiadać

Zbrojarz – praca w zawodzie, jak jej szukać?

Po ukończeniu szkoły i wszystkich przydatnych kursów można przystąpić do szukania pracy w zawodzie. W jakich firmach może znaleźć zatrudnienie zbrojarz? Gdzie składać CV? Czy praca na budowie jest ciężka? Nie da się ukryć, że zapotrzebowanie na zbrojarzy, jest największe głównie w firmach budowlanych. Osoby, które nie mają przeciwwskazań, do wykonywania prac na wysokościach, z pewnością powinny sobie jednak poradzić. Zbrojarz może znaleźć zatrudnienie również w innych firmach, między innymi takich, które zajmują się wykonywaniem komponentów niezbędnych do budowy mostów, lub innych dużych konstrukcji. Zapotrzebowanie na dobrych fachowców jest na rynku pracy bardzo duże, dlatego opłaca się zostać zbrojarzem. 

Chcemy Ci pomóc w wyborze Twojej drogi zawodowej.

Wizytówki pracodawców

Oferty pracy

betoniarz – zbrojarz -> praca od zaraz -> atrakcyjne wynagrodzenie

Randstad

na stanowisko betoniarz – zbrojarz Zachęcamy do aplikacji, chętnie opowiemy o szczegółach oferty! ZAKRES OBOWIĄZKÓW…

Aplikuj

Betoniarz, Zbrojarz Holandia

€14.27 per hour

Zelda People Polska Sp. z o.o.

Zelda People Polska Sp. z o.o. specjalizuje się w oferowaniu legalnego zatrudnienia w Niderlandach oraz w pozyskiwaniu i udostępnianiu polskiego personelu holenderskim klientom. Sektory, dla ktrórych rekrutuje to: produkcja w przemyśle spoż…

Aplikuj

Zbrojarz Betoniarz Islandia

Eastgate Recruitment

EastGateRecruitment jest agencją pośrednictwa pracy wpisaną do Rejestru Podmiotów Prowadzących Agencje Zatrudnienia pod numerem 17627. Od 2017 oferujemy profesjonalne usługi rekrutacyjne firmom, które poszukują pracowników do pracy w siedzi…

Aplikuj

ZBROJARZ

Centralna Baza Ofert Pracy

Wymagania: Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Zawód: Zbrojarz (wymagany staż – lata: 1…

Aplikuj

CIEŚLA-ZBROJARZ

Centralna Baza Ofert Pracy

Numer oferty: StPr/24/0399 Obowiązki: -Wykonywanie pomocniczych prac budowlanych na terenie Polski, – transport półfabrykatów oraz obsługa agregatu hydraulicznego, – dbałość o porządek w miejscu pracy, Wymagania: Wymagania konieczn…

Aplikuj

Artykuły z serii Praca fizyczna (12)