spawacz-opłacalny zawód

Spawacz, ślusarz, hydraulik – najbardziej opłacalne zawody


Nie każdy marzy o pracy za biurkiem, zwłaszcza że nie zawsze wiąże się ona z godnymi zarobkami. Coraz więcej osób stawia na wykształcenie zawodowe, które pozwoli im pracować fizycznie za uczciwe stawki. Jakie zawody są najbardziej opłacalne? 

Dobre zarobki wyłącznie po studiach? Obalamy mity

Czy kończąc szkołę zawodową, jesteśmy skazani wyłącznie na nędzne pensje? Nadszedł czas na obalenie mitów związanych z wykształceniem. Studia nie dają nikomu gwarancji wysokich zarobków. Wiele osób z wyższym wykształceniem ma problem ze znalezieniem jakiegokolwiek stabilnego zatrudnienia, przez co muszą pracować na etatach niezwiązanych z ich zawodem. Duże zapotrzebowanie na pracowników fizycznych sprawia, że młodzi ludzie wybierają szkoły zawodowe, a swoje kwalifikacje podnoszą kursami, co pozwala im na znalezienie dobrej pracy i niezłe zarobki. Nie wiesz, w jakim zawodzie sprawdzisz się najlepiej? Poznaj listę przedstawiającą najlepiej płatne zawody fizyczne w Polsce i wybierz swoją ścieżkę kariery. 

Dobrze płatne zawody w Polsce – praca fizyczna

O czym warto wiedzieć przed wyborem odpowiedniej szkoły lub kursu? Przede wszystkim należy zastanowić się, jakie zarobki nas interesują. Warto też pamiętać, że pracodawcy przywiązują dużą uwagę do kwalifikacji i doświadczenia. Ciężko jest zdobyć doświadczenie, ucząc się, dlatego możemy zwiększyć swoje szanse na zatrudnienie, podnoszeniem kwalifikacji, między innymi dzięki dodatkowym kursom zawodowym. Jaką szkołę i jakie kursy wybrać, by móc dobrze zarabiać po szkole? Dobrze płatne zawody w Polsce, to między innymi:

W każdym z podanych zawodów zarobki wynoszą zazwyczaj dużo więcej niż najniższa pensja krajowa. Wyszukując dobrze płatne zawody, warto zwrócić szczególną uwagę na budowlankę, doświadczeni i dobrze wykwalifikowani fachowcy mogą w tej dziedzinie zarobić naprawdę sporo.

Spawacz, ile zarabia i jak zdobyć ten zawód?

Spawacz bardzo często przewija się w artykułach o najlepiej płatnych zawodach w kraju. Ile można zarobić w tym zawodzie i jak zdobyć doświadczenie i kwalifikacje, niezbędne do zdobycia stabilnego zatrudnienia? Do wykonywania tego zawodu niezbędny jest kurs spawaczaIstnieje wiele placówek edukacyjnych, oferujących zdobycie książeczki spawacza i certyfikatów respektowanych w Polsce i za granicą. Od tygodnia, do trzech trwa zazwyczaj przeciętny kurs spawacza. Cena waha się od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych. Jednak jest to inwestycja, która szybko się zwróci, biorąc pod uwagę późniejsze zarobki w zawodzie.

Zbrojarz, ślusarz i hydraulik, co warto wiedzieć o tych zawodach?

Coraz popularniejszym i dobrze płatnym zawodem jest zbrojarz.
Praca ta jest dosyć wymagająca i odpowiedzialna, jednak przekłada się to na bardzo wysokie zarobki. Zbrojarz zajmuje się wykonywaniem elementów stalowych, w tym siatek zbrojeniowych oraz szkieletów. Zapotrzebowanie na fachowców w kraju, jest naprawdę duże, dlatego nie powinniśmy mieć problemu ze znalezieniem pracy. 

Hydraulicy zajmują się głównie różnego rodzaju naprawami oraz montażem zarówno instalacji wodociągowych, jak i kanalizacyjnych, czy grzewczych. Pracując jako hydraulik na własnej działalności gospodarczej, zazwyczaj zarabiamy więcej, jednak na etacie zarobki również są zadowalające. 

Satysfakcjonującym i dobrze płatnym zawodem, jest także ślusarstwo. Zawód ten polega między innymi na montażu, wymianie zamków, czy dorabianiu kluczy. Praca ta nie jest ciężka, wymaga jednak dużej precyzji, dlatego też zawód ten jest doceniany dobrymi płacami. 

Praca fizyczna – etat, czy własna działalność, co wybrać?

Wielu młodych ludzi przygotowujących się do wejścia na rynek pracy, ma wątpliwości co do tego, czy zdecydować się na etat w firmie, czy próbować założyć własną działalność gospodarczą.
Oba rozwiązania mają swoje plusy i minusy.

Własna działalność gospodarcza oznacza zazwyczaj nieco większe zarobki, niż etat, jednak wiąże się również z kosztami i obowiązkami, o których trzeba pamiętać i pracą dłuższą niż 8 godzin dziennie. Ponadto początkującym osobom ciężko jest zdobyć zaufanie klientów i zlecenia na pracę.

Etat wymaga od nas dostosowania się do warunków stawianych przez przełożonych, jednak daje nam stabilizację, płatny urlop, możliwość wyrabiania dobrze płatnych nadgodzin i wiele innych benefitów. Pracując u kogoś, jesteśmy też pozbawieni odpowiedzialności za sprawy formalne, nie musimy też zabierać pracy do domu, co pozwala na zachowanie równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. Osoby, którym zależy na tym, by mieć normowane godziny pracy oraz pewne i stałe wynagrodzenie, powinny postawić na prace na etacie. 

Chcemy Ci pomóc w wyborze Twojej drogi zawodowej.

Oferty pracy

Spawacz

Jelcz

koordynacji zadań. Nasze wymagania: Wykształcenie minimum zasadnicze zawodowe (preferowane kierunkowe ślusarz-spawacz

Aplikuj

Ślusarz - Spawacz

Walter Kompressortechnik

WALTER KOMPRESSORTECHNIK to międzynarodowa grupa przemysłowa przedsiębiorstw. Od ponad 30 lat zajmujemy się produkcją i sprzedażą nowoczesnych urządzeń związanych z wytwarzaniem i użytkowaniem sprężonego powietrza (sprężarki śrubowe, tłokow…

Aplikuj

Spawacz - praca na podestach ruchomych / delegacje

B8 Recruitment Sp. z o.o.

Do jednej z naszych spółek, zajmującej się relokacją maszyn, urządzeń i całych zakładów produkcyjnych poszukujemy Spawacza. Miejsce pracy: Wrocław i delegacje (aktualnie Bielsko-Biała) ZAKRES OBOWIĄZKÓW: spawanie szlifowanie spoin, po…

Aplikuj

Spawacz MIG/MAG z darmowym zakwaterowaniem

APN Agencja Pracy

. Dla naszego niemieckiego kontrahenta poszukujemy pracowników na stanowisko: spawacz MIG/MAG Miejsce pracy: 78250 Watterdingen Start…

Aplikuj

KONSERWATOR/MECHANIK/SPAWACZ

Centralna Baza Ofert Pracy

Numer oferty: StPr/24/1596 Obowiązki: spawanie, prace konserwatorskie Wymagania: Wymagania konieczne: Wykształcenie: brak lub niepełne podstawowe Pozostałe wymagania: umiejętność spawania, min. 1- roczne doświadczenie w prac…

Aplikuj

Artykuły z serii Praca fizyczna (12)