praca na budowie

Praca na budowie – o czym powinieneś wiedzieć, zanim się zatrudnisz

Szukasz pracy w okolicy? Bardzo często oferty pracy skupiają się wokół pracy na produkcji lub pracy na budowie. Ta druga wydaje się być ciekawą alternatywą dla nudnego siedzenia w biurze. Są jednak rzeczy, o których powinieneś pamiętać, zanim zatrudnisz się na budowie. Poznaj je wszystkie!

Nie tylko majster

 Pamiętaj o hierarchii, jaka tam panuje. Jeśli szukasz pracy lokalnej i zaczynasz swoją przygodę z budowlanką, trafisz na najniższe stanowisko. To bardzo fajna praca sezonowa czy praca bez szkoły. Najwyżej będzie kierownik budowy i majstrowie, potem pracownicy budowlani. Najniżej jest pomocnik budowlany.

Nie zapominaj zatem o utrzymaniu należytego szacunku dla starszych kolegów. W tej branży hierarchia – wbrew pozorom – jest bardzo ważna, dlatego nie możesz jej lekceważyć. Pamiętaj także, że pierwsze dni będą dla Ciebie sprawdzianem. Jeśli go zdasz – zostaniesz w pracy na dłużej.

Zalety pracy na budowie

A co takiego można zyskać na budowie? Przede wszystkim stabilne zatrudnienie. Zwykle będziesz potrzebny na czas całej inwestycji, a więc im bardziej obszerną budowę znajdziesz, tym dłużej będziesz cieszył się z zatrudnienia. Po drugie, praca na budowie to całkiem niezłe zarobki. Trzecią kwestia to fakt, że praca ta nie wymaga wysokiego wykształcenia i dyplomów ukończenia szkół. Jeśli więc szukasz pracy bez szkół, pomocnik budowlany będzie najlepszym wyjściem.

Wśród zalet pracy na budowie można wymienić także normowane godziny pracy, niezabieranie jej do domu czy dostępność zatrudnienia. Zwykle nie musisz też przejmować się wykonywaniem listu motywacyjnego czy składaniem dużej ilości dokumentów.

Obowiązki pomocnika budowlanego

Co robi pracownik budowlany? Główne zadania to po prostu… pomoc, a więc mieszanie materiałów, sprzątanie na budowie, mycie narzędzi czy noszenie worków z cementem. Są to typowe prace fizyczne, jednak nie nazbyt ciężkie i bez problemów sobie poradzisz.

Obowiązkami pomocnika budowlanego mogą być także drobne prace remontowo-budowlane. Warto pamiętać, że do tej pracy nie są wymagane duże kwalifikacje, jednak należy wiedzieć, że choć minimalna wiedza z zakresu budownictwa jest potrzebna.

Praca na budowie – zarobki

Jak zarabia się na budowie? Ci, którzy pracę dają, mówią o godnych zarobkach. Co ciekawe, podobnie wypowiadają się szukający pracy. Praca na budowie jest dość opłacalna i może oscylować nawet w okolicach 17 złotych netto. Wszystko zależy od tego, jaki ma ona charakter oraz jakie są obowiązki danej osoby.

Praca na budowie uważana jest jednak za dość dobrze płatną, choć ciężką. Warto przygotować się do tego rodzaju zawodu, zwłaszcza jeśli jest to pierwsza praca i zależy nam na wypadnięciu w niej dobrze. Jest ona jednak pracą dla uczciwych, którzy pracy fizycznej się nie boją.

 Praca pomocnika budowlanego jest pracą sezonową, często na wakacje, ale nie tylko. Jest chętnie wybierana przez osoby nieposiadające matury oraz takie, które zaczynają swoją przygodę z rynkiem pracy.


fot. https://pixabay.com/pl/

Chcemy Ci pomóc w wyborze Twojej drogi zawodowej.

Wizytówki pracodawców

Oferty pracy

Pracownik budowlany - Zbrojarz - Betoniarz - budowa skateparków - praca w delegacji

Berker Dominis

– Betoniarz – budowa skateparków – praca w delegacji Miejsce pracy: Kraków Krakowska firma mająca doświadczenie… – Zbrojarz – Betoniarz BUDOWA SKATEPARKÓW Miejsce pracy: cała Polska – delegacje – siedziba firmy w Krakowie. Stawka…

Aplikuj

Budowa tarasów drewnianych i kompozytowych

20 - 25 per hour

Personal Progres

pracy Budowa tarasów różnego typu – drewnianych; – kompozytowych; – wentylowanych; montaż konstrukcji drewnianych, tarasów…

Aplikuj

Pracownik budowlany - Zbrojarz - Betoniarz - budowa skateparków - praca w delegacji

Berker Dominis

budowa skateparków – praca w delegacji Krakowska firma mająca doświadczenie w projektowaniu i konstruowaniu przestrzeni… dla miłośników deskorolki zatrudni pracowników na stanowisko: Pracownik budowlany – Zbrojarz – Betoniarz BUDOWA SKATEPARKÓW…

Aplikuj

Pracownik budowlany - Zbrojarz - Betoniarz - budowa skateparków - praca w delegacji

Berker Dominis

– Zbrojarz – Betoniarz BUDOWA SKATEPARKÓW Miejsce pracy: cała Polska – delegacje – siedziba firmy w Krakowie. Stawka…

Aplikuj

Stolarz / Prace wykończeniowe / Budowa scenografii

Reklamoteka Sitek Kolbuk Sp. K

Zajmujemy się szeroko pojętą budową scenografii, dekoracji dla muzeów, przestrzeni publicznych i użytkowych… większych projektów ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Budowa scenografii; Prace stolarskie; Prace wykończeniowe. WYMAGANIA…

Aplikuj

Artykuły z serii Pracownik budowlany (4)