Na skróty
Jak dobrze wypaść na spotkaniu z rekruterem, podczas starania się o pracę fizyczną? Sprawdź, o czym musisz pamiętać!
Rozmowa kwalifikacyjna – jak wypaść dobrze i zdobyć pracę?
Podstawą, jeśli chodzi o zdobycie zatrudnienia, jest udana rozmowa kwalifikacyjna. Jak wypaść dobrze podczas spotkania z rekruterem? Przede wszystkim, nie należy poddawać się nerwom. Nad stresem warto umieć zapanować, by na rozmowie kwalifikacyjnej zaprezentować się, jako pewna siebie osoba. Nie wiesz, jak wygląda rozmowa kwalifikacyjna w przypadku starania się o pracę fizyczną? Rekruter prawdopodobnie zada ci szereg pytań na temat twoich kwalifikacji i doświadczenia na stanowisku, o które się ubiegasz. Pamiętaj, by na wszystkie pytania odpowiadać szczerze. Ubarwianie rzeczywistości nic ci nie da, rekrutacja to nie wszystko, twoje umiejętności zostaną szybko zweryfikowane już podczas pracy. Co jeszcze warto wiedzieć przed rozmową rekrutacyjną?
Rozmowa rekrutacyjna – zadbaj o odpowiedni strój!
Podczas rozmowy o pracę bardzo ważne jest pierwsze wrażenie. Co zrobić, by potencjalny pracodawca odebrał nas pozytywnie? Bardzo ważny jest odpowiedni strój. Często zdarza się, że osoby udające się na rozmowę w sprawie pracy fizycznej nie przywiązują dużej uwagi do ubioru, podczas gdy jest on bardzo ważny, niezależnie od tego, w jakim charakterze mamy pracować. Rozmowa kwalifikacyjna to szczególny moment, podczas którego rekruter wyrabia sobie o nas zdanie. Przyjście na spotkanie z potencjalnym przełożonym w niechlujnym lub niedbałym stroju, działa na naszą korzyść. W dniu rozmowy kwalifikacyjnej zapomnij o dresie, lub pomiętej koszulce. Wiadomo że starając się o pracę fizyczną, nie musisz zakładać garnituru. Postaw więc na strój mniej oficjalny, ale mimo wszystko schludny i w miarę elegancki. Odpowiednim wyborem będą proste, ciemne jeansy i koszula lub koszulka polo z kołnierzem. Strój, to pierwszy krok do sukcesu!
Rekrutacja do pracy fizycznej – bądź punktualny!
Jedną z największych zalet pracownika jest punktualność. Przychodzenie do pracy na czas jest ważne niezależnie od funkcji, jaką pełnimy. Rozmowa o pracę dotyczy wykonywania pracy fizycznej? Tym bardziej powinieneś wykazać się punktualnością. Na miejsce spotkania przybądź 5 – 10 minut przed czasem. Dlaczego tak? Pozwoli ci to znaleźć wskazaną salę, usiąść i odetchnąć przed samym spotkaniem. Przychodzenie na rozmowę zbyt wcześnie, nie ma większego sensu, czekając na spotkanie zbyt długo, możesz niepotrzebnie się zestresować i źle wypaść podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Co możesz zrobić w momencie gdy korki, lub inna losowa sytuacja sprawia, że nie możesz przybyć punktualnie? Zamiast rezygnować ze stawienia się na rozmowę i usuwać numer telefonu rekrutera, lepiej zadzwonić i spokojnie wyjaśnić co się dzieje. Rekruter to taki sam człowiek, jak my, zrozumie okoliczności, jeśli odpowiednio mu je wyjaśnimy.
Uścisk dłoni jest ważny!
Wbrew pozorom, uścisk dłoni mówi o nas bardzo wiele. Podanie przyszłemu pracodawcy miękkiej, bezwolnej dłoni, sugeruje mu słaby charakter. Podanie samych końcówek palców, również może dać do myślenia, rekruter wówczas myśli sobie, że ma do czynienia z osobą niestabilną emocjonalnie, niepewną siebie i niezdecydowaną. Jak przywitać się z rekruterem? Pewny, mocny (bez przesady!) uścisk dłoni, wzbudzi zaufanie osoby przeprowadzającej z nami rozmowę o pracę.
Rozmowy kwalifikacyjne kończą się porażką? Sprawdź, co robić!
Przeszedłeś już wiele rozmów kwalifikacyjnych i wszystkie skończyły się porażką? Co robić, gdy rekruterzy nie oddzwaniają? Zazwyczaj powodem są niewystarczające kwalifikacje. Możesz to zmienić, zapisując się na odpowiednie kursy, związane ze swoim zawodem. Nie wiesz, na jakie się zdecydować? Najwartościowsze opcje znajdziesz w artykule: kursy i uprawnienia, które warto posiadać. Podnieś swoje kwalifikacje i zdobądź swoją wymarzoną pracę już dziś! Nie stać cię na kurs? Zapoznaj się z opcjami dofinansowania z urzędu pracy, lub unijnego.
Sprawdź: Praca na budowie – o czym powinieneś wiedzieć, zanim się zatrudnisz