kurs-grafika-komputerowego

Kurs grafiki komputerowej – czy warto go zrobić?

Grafika komputerowa błyskawicznie się rozwija nie tylko w Polsce, ale również na rynku międzynarodowym. Gdy uzyskasz odpowiednie kwalifikacje do wykonywania zawodu grafika komputerowego, to na pewno będziesz już mógł o sobie powiedzieć, że działasz w branży IT. A specjaliści w tej dziedzinie w ostatnich latach są wręcz rozchwytywani przez pracodawców. Ukończenie kursu grafiki komputerowej da Ci możliwość podjęcia stałej pracy, nie tylko na najbliższe miesiące, ale może nawet na całe życie. Jest to zawód wymagający, ale jednocześnie interesujący. 

Komu polecamy kurs grafiki komputerowej?

Może zaczniemy stereotypowo. Najczęściej na kurs grafiki komputerowej idą absolwenci sztuk pięknych. Na pewno w jego zakończeniu oraz w późniejszej karierze zawodowej bardzo pomoże im poczucie estetyki oraz talent do rysowania. Kurs grafiki komputerowej będzie również doskonałym wyborem dla absolwentów informatyki i kierunków technicznych. Jednak nie musisz od razu mieć ukończonych odpowiednich studiów. Jeżeli od zawsze czujesz, że grafika komputerowa Cię interesuje, to powinieneś spróbować swoich sił w tej dziedzinie. Każdy tak naprawdę może się zapisać na taki kurs i go ukończyć. 

Czasami są dostępne też dofinansowania, na przykład z urzędu pracy albo z UE do tego rodzaju szkoleń. Powinieneś o nie zapytać, zanim zdecydujesz się na wyłożenie pieniędzy z własnej kieszeni. A może Twój pracodawca coraz częściej marudzi, że do tych genialnych postów na social media, które już tworzysz, przydałyby się grafiki? Jeśli tak, to poproś go o wsparcie finansowe, przy zapisywaniu na kurs grafiki komputerowej.

fot. Pixabay.com

Czego nauczysz się na szkoleniu z grafiki?

Tutaj jest tak samo, jak przy wszystkich innych kursach. Bardzo wiele zależy od tego, co ukończysz. Jeżeli będzie to tani kurs grafiki komputerowej, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nie da Ci on szerszych perspektyw. Natomiast, gdy zainwestujesz trochę więcej i zrealizujesz polecany przez innych kurs, to będziesz miał szansę na wybranie swojej drogi rozwoju. Co możesz robić po takim kursie? Nasze propozycje to: DTP, animacja, tworzenie stron www, montaż filmowy, grafika 3D i tworzenie gier.

Może Cię zainteresować: Praca zdalna, czyli jak zmienić pracę i nie zmieniać miejsca zamieszkania

Gdzie znajdziesz zatrudnienie po kursie?

Graficy komputerowi znajdują zatrudnienie we wszystkich tych miejscach, w których ważne są estetyczne aspekty wizualne. Niezależnie od tego, jaki kurs grafiki komputerowej wybierzesz i jaki będzie miał on poziom zaawansowania, to grafika komputerowa da Ci możliwość projektowania bardzo różnych koncepcji wizualnych. Mamy tutaj na myśli na przykład tworzenie obrazów, animacji, reklam, logotypów, czy wizytówek. Projekt graficzny jest wyjątkowo ważnym elementem publikowanym na stronach internetowych. Możesz też robić atrakcyjne dla odbiorcy końcowego zdjęcia, czy obrazy produktowe. Będzie to niezwykle korzystnie wpływało na to, w jaki sposób internauci odbierają daną stronę, sklep. Ciekawa praca dla grafika komputerowego to również tworzenie okładek książek, czy plakatów. 

fot. Pixabay.com

Jakich programów komputerowych nauczysz się używać?

W zależności od tego, jaki jest Twój poziom zaawansowania, to możesz się nauczyć korzystać z takich programów, jak na przykład: 

  • Adobe Photoshop;
  • Adobe Illustrator;
  • CorelDRAW;
  • InDesign;
  • Acrobat;
  • Lightroom.

Możesz teraz już pewnie zauważyć, że projektowanie grafiki komputerowej, opiera się przede wszystkim na znajomości określonych programów. Natomiast przejście odpowiedniego kursu spowoduje, że wykonywane przez Ciebie strony internetowe zaczną wyglądać o wiele bardziej profesjonalnie. W dodatku, ich opracowanie nie będzie już zajmowało Ci długich miesięcy. Gdy będziesz doskonale znał wszystkie wymienione powyżej programy graficzne, to żadna branża, nie będzie dla Ciebie stanowiła problemu. Dodatkową zaletą jest to, że nie ogranicza Cię miejsce zamieszkania. Możesz pracować z małej miejscowości, ze stolicy, a nawet zza granicy. 

Jak zacząć stawiać pierwsze kroki w grafice komputerowej?

Kurs grafiki komputerowej da Ci jeszcze jedną możliwość. Może na samym początku nie będziesz się jeszcze czuł wystarczająco pewnie, aby szukać pełnoetatowego zatrudnienia. Nie oznacza to jednak, że umiejętności graficzne trzeba odłożyć na półkę. W końcu, po coś go zrobiłeś. Teraz musisz zdobyć trochę doświadczenia. Uwierz nam. Nie każdy klient od razu potrzebuje zaawansowanego projektu za parę tysięcy. Możesz postarać się od czasu do czasu zdobyć jakieś prostsze zlecenie. 

Polecamy Ci na przykład tworzenie grafik do social mediów. O ile jakikolwiek tekst większość osób jest w stanie jakoś tam napisać, to z obrazkami jest trudniej. Pomóż im za drobną opłatą, a inni pomogą Tobie zdobyć pierwsze doświadczenie. Późnej po kilku udanych próbach możesz już podjąć się czegoś bardziej zaawansowanego. Pamiętaj również, że każdy kiedyś zaczynał. Pierwsze próby mogą być bolesne. Nie oznacza to od razu, że do niczego się nie nadajesz. Tylko po prostu jeszcze nie jesteś na tym etapie zaawansowania. Będzie za miesiąc, a może za rok. Rozwijaj umiejętności zdobyte na kursie grafiki komputerowej i działaj. 

Przeczytaj również: Brak doświadczenia – jak zdobyć dobrą pracę?

Chcemy Ci pomóc w wyborze Twojej drogi zawodowej.

Oferty pracy

Grafik ds projektowania opakowań

Zakłady Mięsne Silesia

Zakłady Mięsne Silesia S.A. to firma z polskim kapitałem zatrudniająca pracowników w pięciu zakładach produkcyjnych. Jesteśmy liderem w branży mięsnej w Polsce w zakresie przetwórstwa. Tworzymy doskonałe produkty pod markami Cedrob oraz Dud…

Aplikuj

Grafik

Aranzacja Realizacja Swiatla Andrzej Groda

powiększenie Teamu o osobę na stanowisku: GRAFIK ZAKRES OBOWIĄZKÓW: Przygotowywanie materiałów ( grafiki, animacje, rolki…

Aplikuj

GRAFIK KOMPUTEROWY

Centralna Baza Ofert Pracy

Wymagania dodatkowe: Umiejętności i uprawnienia: prawo jazdy kat B Zawód: Grafik komputerowy DTP Wymagania pożądane…

Aplikuj

GRAFIK KOMPUTEROWY

Centralna Baza Ofert Pracy

Numer oferty: StPr/24/0329 Obowiązki: – współtworzenie wizerunku marki (branding) firmy we wszystkich kanałach komunikacyjnych, – projektowanie materiałów na potrzeby działań on-line (mailingi, newslettery, banery, landing page itp.) or…

Aplikuj

Grafik z znajomością CorelDraw - Poznań 3500 NETTO

KS Service

. Dla naszego wieloletniego Klienta z branży poligraficznej, poszukujemy osoby na stanowisko: Grafik / Poznań Oczekujemy: bardzo dobrej… znajomości programu CorelDraw lub ILUSTRATOR; mile widziane doświadczenie w pracy jako Grafik lub studia w tym kierunku…

Aplikuj

Artykuły z serii Praca z pasją (1)