Chcesz zostać dobrym fachowcem, który bez problemu znajdzie pracę w każdej firmie oraz nie będzie narzekał na brak zleceń? Rozważ zawód hydraulika!
Hydraulik – praca, dlaczego warto?
Planując swoja zawodową przyszłość, warto uwzględnić wiele czynników. Zarobki są bardzo ważne, jednak czy warto kierować się wyłącznie tym kryterium? Czasami wybranie zawodu, który z założenia ma nam przynieść bardzo duże dochody, kończy się długim i żmudnym poszukiwaniem zatrudnienia, a w rezultacie pracą, niezwiązaną z wykształceniem. Oprócz zarobków, jakie są obiecywane na danym stanowisku, warto sprawdzić, jakie jest zapotrzebowanie na danych specjalistów, w okolicy, w której mieszkasz. Szukając zawodu uniwersalnego, który jest nie tylko opłacalny, ale też zapotrzebowanie na specjalistów z tej dziedziny jest bardzo wysokie, warto rozważyć zawód: hydraulik. Dlaczego warto kształcić się w tym kierunku? Kwalifikacje w zawodzie hydraulika, otwierają drogę do wielu miejsc zatrudnienia, oraz do założenia własnej działalności. Zapotrzebowanie na hydraulików z pewnością nie spadnie, dobry specjalista, bez trudu znajdzie pracę.
Ile zarabia hydraulik? Praca na etacie
Jakie oczekiwania może mieć przyszły hydraulik, szykując się do podjęcia pracy na etacie? Zatrudnienie w firmie, wiąże się z zarobkami na poziomie, około 5 tysięcy, co dobitnie świadczy o tym, jak bardzo opłacalna jest ta praca. Hydraulik może również pokusić się o założenie własnej działalności, wtedy zarobki mogą być jeszcze wyższe, zawłaszcza w dużych miastach. Warto jednak pamiętać, że zarobki podczas prowadzenia własnej działalności, nie są stabilne. Początkujący hydraulicy, muszą również zapracować sobie na zaufanie klientów, rozreklamować swoje usługi i wypracować sobie dobrą opinię. Tymczasem zatrudniając się na etacie, otrzymujemy od razu stałą, wysoką pensję, i szereg benefitów, związanych z umową o pracę, w tym płatny urlop i chorobowe. Zarówno jedna, jak i druga ścieżka kariery ma swoje plusy i minusy, jednak oba rozwiązania w zawodzie hydraulika, wiążą się z dobrymi zarobkami.
Hydraulik – kursy, czy szkoła?
Hydraulik musi dysponować stosowną wiedzą oraz umiejętnościami niezbędnymi do wykonywania zawodu. Wbrew stereotypom, zawód hydraulika, nie polega tylko na przetykaniu niedrożnych rur, czy montowaniem brodzików. Specjalista w tym zawodzie powinien:
- Znać się na wykonywaniu przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.
- Umieć podłączyć instalację grzewczą.
- Wiedzieć, na czym polega przygotowanie instalacji, do prób związanych z odbiorem technicznym.
- Umieć dobrać materiały i armaturę do montażu danej instalacji.
To tylko kilka z umiejętności, jakimi powinien dysponować dobry hydraulik. Gdzie można nabyć niezbędną wiedzę, która pomoże znaleźć zatrudnienie w zawodzie? Hydraulik, to kierunek kształcenia, jaki występuje w większości szkół zawodowych oraz techników. Wiedza nabyta w szkole zasadniczej zawodowej, lub też w technikum, powinna w zupełności wystarczyć, do tego, by znaleźć pracę w swoim zawodzie. Co należy robić w razie problemów ze znalezieniem zatrudnienia?
Sprawdź: Praca fizyczna – jak zaprezentować się na rozmowie o pracę?
Hydraulik, oferty pracy – gdzie szukać?
Jak znaleźć prace w swoim zawodzie, jako hydraulik? Oferty pracy dla fachowców z tej dziedziny, są widoczne głównie w internecie. W większości na lokalnych stronach z ogłoszeniami, lub nawet na portalach społecznościowych. W sieci istnieje również wiele stron, które zbierają w jedno atrakcyjne oferty pracy, co ułatwia znalezienie zatrudnienia. Co mają zrobić osoby, które nie mogą znaleźć pracy, mimo dyplomu ukończenia szkoły, na kierunku hydraulik? Praca w swoim zawodzie, nie jest czymś nieosiągalnym! Czasami wystarczy dodatkowy kurs, który pogłębi kwalifikacje, by szybko zdobyć zatrudnienie, w firmie, która nas interesuje. Często istnieje też opcja zdobycia dofinansowania kursu, możliwości takie może dać między innymi lokalny urząd pracy. Bardzo ważne jest również stworzenie dobrego CV oraz odpowiednie przygotowanie się do rozmowy kwalifikacyjnej, która zazwyczaj jest momentem decydującym, jeśli chodzi o zdobycie etatu.
Może Cię zainteresować: Spawacz, ślusarz, hydraulik – najbardziej opłacalne zawody