Gdzie szukać najlepszych ofert pracy?

3 minuty

Gdzie szukać najlepszych ofert pracy?

Minęły już czasy, kiedy przeglądaliśmy gazety w poszukiwaniu rubryki ,,Dam pracę”, dzwonienia do firmy aby umówić się na rozmowę o pracę lub stania w kolejce pod drzwiami zakładu pracy ze swoim życiorysem w ręku. W dobie Internetu znalezienie oferty pracy nie powinno stanowić większego problemu. Postanowiliśmy przygotować dla Was kompendium wiedzy w temacie miejsc w których możecie poszukiwać najlepszych ofert pracy. Spisaliśmy wszystkie narzędzia i strony, które pomogą Ci w znalezieniu dobrej pracy. W sieci możemy znaleźć porównywarki ofert, interesujące blogi, strony z opiniami na temat pracodawców, przydatne aplikacje czy poradniki jak ten.

Jeżeli mieszkasz w średnim lub małym mieście nie powinieneś jednak zapominać o tradycyjnych mediach takich jak billboardy czy lokalne gazety. Lokalni pracodawcy często w pierwszej kolejności zamieszczą ogłoszenie w miejscowym tygodniku oraz zawieszą tablicę informacyjną o poszukiwanych pracownikach.

Poniżej znajdziesz wskazówki gdzie szukać najlepszych ofert, dostosowanych do Twoich oczekiwań.

Go Work

Na portalu sprawdzisz  oferty pracy ze wszystkich portali z pracą w Polsce, jak również opinie o pracodawcach wystawione przez byłych i obecnych pracowników.
www.gowork.pl

Golden Line

To portal do budowania sieci kontaktów biznesowych, wzbogacony o wyszukiwarkę ofert pracy. Serwis zamieszcza raporty dotyczące płac oraz opinie o pracodawcach. Warto sprawdzić przed rozmową kwalifikacyjną. 
www.goldenline.pl

Linkedin

To największy na świecie portal do budowania sieci kontaktów biznesowych. Ulubione narzędzie działu HR do wyszukiwania potencjalnych pracowników. Warto poświęcić kilka minut na uzupełnienie swojego profilu i regularne aktualizowanie.
www.linkedin.pl

Pracuj.pl

To największa w Polsce wyszukiwarka ofert pracy. Rozbudowane narzędzie które przefiltruje oferty pracy i wybierze te które mogą nas zainteresować. Serwis posiada również strefę poradnikową oraz newsletter, po zapisaniu się na subskrypcję otrzymamy na maila najciekawsze oferty pracy.
www.pracuj.pl

Infopraca

To kolejna wyszukiwarka ofert pracy w naszym zestawieniu. Serwis również posiada blog oraz opcję subskrypcji.
www.infopraca.pl

Gazeta Praca

To serwis, który także jest wyszukiwarką ofert pracy
gazetapraca.pl

OLX

To jeden z najpopularniejszych serwisów ogłoszeń. Do dyspozycji również mamy aplikację mobilną. Jeśli szukasz pracy w gastronomii, sprzedaży, jako pracownik fizyczny lub obsłudze klienta, koniecznie musisz sprawdzić tę stronę.
OLX

Careerjet

Portal zawiera niezliczoną liczbę linków do ofert pracy, dostępnych w Internecie, opublikowanych na portalach pracy oraz stronach firm, agencji zatrudnienia i pośrednictwa pracy.
www.careerjet.pl

Absolvent.pl

Jest to serwis przeznaczony przede wszystkim dla studentów oraz absolwentów. Znajdziesz tam ciekawe oferty praktyk, staży oraz opisy i recenzję odbytych przez innych użytkowników rozmów kwalifikacyjnych.
www.absolvent.pl

Praca Tobie

To kolejna wyszukiwarka które umożliwia przeglądanie ofert pracy po branży, stanowisku oraz miejscowości.
www.pracatobie.pl

Praca i usługi

To portal skierowany do osób z jednoosobową działalnością gospodarczą, freelancerów – znajdziesz ciekawe oferty pracy i bezpłatnie umieścisz swoje ogłoszenie. W szybki i łatwy sposób dotrzesz do fachowca, wykonawcy, bądź specjalistycznej firmy. Tutaj możesz wypromować swoją firmę i zaprezentować świadczone usługi. 
www.pracaiuslugi.pl

Jobs.pl

To pierwszy  polski serwis z ogłoszeniami o pracę oraz cenne źródło informacji z powodu obszernego bloga. Na serwisie znajdziesz kilkadziesiąt ofert pracy oraz setki artykułów o tematyce poradnikowej, dotyczącej aktualności z rynku pracy i prawa pracy.
Jobs.pl 

MEDIACV

Tu znajdziesz oferty pracy w Polsce i za granicą.
MEDIACV

Gumtree

To portal z ogłoszeniami o pracę przeważnie dla osób bez bogatego doświadczenia zawodowego. Znajdziesz tam bez problemu pracę w call center, jako pracownik budowlany czy w gastronomii. Ilość ofert jest bardzo duża. Warto sprawdzić tę stronę.
Gumtree

Przedstawiliśmy najważniejsze i największe strony, które pomogą Wam znaleźć nową pracę czy  poznać opinię o przyszłym pracodawcy. Warto również sprawdzić lokalne media – dzienniki, tygodniki w których publikowane są ogłoszenia o pracę oraz odpowiednie strony internetowe – strony miast czy portale które informują o życiu codziennym miejscowości. Jeżeli aktualnie jesteś osobą bezrobotną możesz udać się do Powiatowego Urzędu Pracy, który również współpracuje z przedsiębiorstwami z okolicy Twojego miejsca zamieszkania i również pomoże Ci w znalezieniu zatrudnienia.

Waszym zdaniem jaka jest najlepsza wyszukiwarka ofert pracy?
Jeżeli znasz inną stronę lub narzędzie przydatne do poszukiwania pracy podziel się tym z nami.

fot. https://pixabay.com/pl/

Chcemy Ci pomóc w wyborze Twojej drogi zawodowej.